Krynica Morska

Krynica Morska to malownicza miejscowość, położona w województwie pomorskim i powiecie nowodworskim. Jest częścią Mierzei Wiślanej, która znajduje się pomiędzy Zatoką Gdańską, a Zalewem Wiślanym. Miasteczko ma nieco ponad 1300 mieszkańców, a ciekawostką jest, że jest to gmina o najmniejszej liczbie zamieszkałych w Polsce.

Urokliwe tereny, zewsząd oblane wodą w pełni zasługują na to, by zostać objęte ochroną Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Zachodnia część Krynicy należy z kolei do rezerwatu przyrody "Buki Mierzei Wiślanej". Na szczególną uwagę, pod względem przyrodniczym, zasługują tutaj wydmy, a jedna z nich - Wielbłądzi Grzbiet - pozwala na obejrzenie z góry jednocześnie Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego.

Nie brakuje tu atrakcji, zarówno dla aktywnych jak i tych preferujących bierny wypoczynek. Unikalne w skali kraju walory krajobrazowe zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek, a każdych wakacji ma tu miejsce wiele eventów i wydarzeń kulturalnych: Bursztynowe Lato, Spotkania Turystyczne Study Press, Dni Morza itp.

Bogata baza noclegowa obejmująca zarówno pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe jak i kwatery prywatne pozwala na wybór odpowiedniego miejsca na nocleg dla każdego.

Mimo, że Krynica znajduje się na niezbyt dogodnym transportowi terenie, to jednak nie przeszkadzało to, by powstał tutaj przystanek PKS - dojazd jest więc jak najbardziej możliwy, lecz tylko od strony zachodniej. Na wschodzie natomiast jest już granica z obszarem Rosji, której nie ma możliwości przekroczenia. Nie będzie problemu zapuścić się tu także autem - do Krynicy Morskiej prowadzi droga wojewódzka 501.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz