Weekend nad morzem ---aktualnyrok--- w Krynicy Morskiej

Polska rzeczywistość tak daje w kość, że nie idzie już przetrzymać. To znak, że pora wziąć sobie wolne i gdzieś wyskoczyć - przynajmniej na weekend. Dobrym wyborem na króciutki urlop będzie pobyt nad morzem. Natomiast Krynica Morska, choć położona dosłownie na skraju Polski, z uwagi na szeroko pojęty klimat oraz dostępne atrakcje turystyczne będzie doskonałym miejscem do odpoczynku.

O ile wszelakie imprezy w stylu Bursztynowego Lata organizowane są niezwykle intensywnie i niemal wyłącznie w trakcie wakacji, to już niepowtarzalne krajobrazy na Mierzei Wiślanej czekają niemalże niezmienne przez okrągły rok. Tym samym weekend nad morzem w Krynicy Morskiej może być dobrym wyjściem również w zimniejsze miesiące. Parku krajobrazowego nie tworzy się bez powodu, a pejzaże w tym rejonie kraju są wprost fantastyczne. Na szczególną uwagę zasługują tarasy widokowe na szczycie latarni morskiej oraz w rejonie Wielbłądziego Garbu Pięknie prezentuje się też las bukowy, objęty ochroną w ramach rezerwatu.

Weekend w górach

Zarówno Morze Bałtyckie, jak i Zalew Wiślany to interesujące akweny dla miłośników sportów wodnych. Latem weekend w Krynicy Morskiej można wykorzystać do nauki takich ekscytujących konkurencji, jak windsurfing czy kitesurfing. Amatorzy tradycyjnego żeglarstwa też znajdą w okolicy kilka przystani i wypożyczalni. Mogą też wybrać się na wycieczkowy rejs z portu. Z kolei zimą, jeśli tylko wodę skuwa stosownie gruba warstwa lodu, do akcji wkraczają bojery - w regionie regularnie odbywają się zawody w tej efektownej dyscyplinie.

Jesienno-zimowy sezon sztormów na Bałtyku to w ---aktualnyrok--- r. dobry czas na weekendowy wypoczynek nad morzem w Krynicy Morskiej także z uwagi na wyjątkowy urodzaj bursztynu. Gwałtowne fale wyrzucają wtedy na brzeg sporo pięknych kamyczków - spacerując po plaży można zebrać sporą kolekcję kamyczków. W pobliskim Jantarze odbywają się nawet Finały Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu - tyle że dzieje się to w wakacje, a amber rozsypywany jest sztucznie, a to już nie do końca to samo.

Dobrze by było, gdyby wypadowi na weekend nad morze do Krynicy Morskiej towarzyszyło bliższe poznanie historii tej miejscowości i regionu. Miasteczko może pochwalić się zabytkową zabudową, pamiętającą jeszcze pierwsze lata XX stulecia. Wiele will i chat funkcjonuje dziś jako mniej bądź bardziej luksusowe hotele i pensjonaty. Obowiązkowym punktem będzie wycieczka do Sztutowa - do dawnego obozu koncentracyjnego “Stutthof” przekształconego w muzeum pamięci. Warto też wybrać się do Kątów Rybackich do Muzeum Zalewu Wiślanego oraz Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim.

Weekend nad morzem

Rzecz jasna weekend nad morzem w Krynicy Morskiej stwarza o wiele, wiele więcej ciekawych możliwości niż wyżej wymienione. Kilka muzeów bursztynu, gra w minigolfa, wiekowe kościoły, ciekawostki w rodzaju obrotowego mostu kolejowego, po którym kursują zabytkowe pociągi Żuławskiej Kolei Wiślanej… Najlepiej sprawdzić wszystko samodzielnie, już na miejscu ciesząc się przyjemnym wypoczynkiem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz