Domowe spa - 4 kroki do pięknego wyglądu

Domowe spa to bardzo przyjemny sposób na relaks po ciężkim tygodniu, czy długiej podróży. Pozwoli na ukojenie zmysłów w naszym domowym zaciszu. Gdy nie mamy pomysłów na wieczór, warto zorganizować sobie czas dla siebie w łazience, również gdy jesteśmy na wyjeździe i po całym dniu turystyki chcemy się zregenerować jednocześnie zapewniając sobie relaks. Skorzystaj z porad, które przybliżą Cię do pięknej oraz zdrowej skóry.  

  1. Jak przygotować domowe spa?
  2. Pielęgnacja twarzy, czyli ważny element domowego spa
  3. Pielęgnacja włosów, obowiązkowy punkt na naszej liście
  4. Nie zapomnij o dłoniach oraz stopach    

Jak przygotować domowe spa?

Zadając sobie pytanie jak zrobić domowe spa? Należy na samym początku pomyśleć o otaczającej nas atmosferze. Dobrym pomysłem będzie przygaszenie światła, następnie można zapalić aromatyczną świecę lub kominek zapachowy z woskiem. Możemy również włączyć relaksacyjną muzykę, która wprowadzi nas w stan odpoczynku. Przygotuj własną playlistę, która będzie idealna na czas spa.

Bardzo ważne jest, żeby chociaż na chwilę zapomnieć o otaczających nas problemach. Warto skupić się na sobie i wejść w stan głębokiego relaksu. Zastosowanie się do tych wskazówek pozwoli na odpowiednią atmosferę i zapewni nam miły czas. 

Pielęgnacja twarzy, czyli ważny element domowego spa 

Nasza cera na pewno będzie piękniejsza po serii zabiegów pielęgnacyjnych. W naszej własnej łazience da się stworzyć domowe kosmetyki. Możemy skorzystać z płatków owsianych oraz miodu, które posłużą nam jako peeling. W Internecie znajdziesz wiele pomysłów na maseczki DIY, na przykład z użyciem zielonej herbaty. Wybierając kosmetyki w sklepie, staraj się wybierać takie, które mają w składzie naturalne składniki, tak jak np. firma Garnier. Podczas zakupów w drogerii, warto zaopatrzyć się w przydatne akcesoria. 

Pielęgnacja włosów, obowiązkowy punkt na naszej liście  

W domowym spa nie może zabraknąć zabiegów na włosy. Zadbaj o ich miękkość, blask oraz elastyczność. Obecnie popularne są olejki, które należy wcierać w naszą głowę. Wystarczy nałożyć wybrany olejek, a następnie pozostawić go na godzinę. Następnie możemy nalać wody do wanny i dokładnie umyć głowę. Po kąpieli możemy skorzystać z maski regenerującej. Naprawdę warto zrobić domowe spa, żeby mieć piękne oraz lśniące włosy.   

Nie zapomnij o dłoniach oraz stopach 

Wygląd naszych stóp oraz dłoni również jest bardzo ważny, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zrobić spa dla tych części ciała. Nawet bez wychodzenia z domu jest to możliwe. Na początek użyj gorącej wody, dodaj sól morską oraz zioła i wymocz stopy. Następnie skup się na peelingu. Po zakończonym spa dla stóp nałóż kremy i pozwól im wyschnąć.

Dłonie są często narażane na czynniki zewnętrzne, dlatego wymagają szczególnej troski. Dlatego po przekształceniu naszej łazienki w spa, warto zadbać o ich nawilżenie, przy użyciu kosmetyków kupionych bądź tych własnej roboty.          


Dodano: 2022-05-04 10:46:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz