A co Krynica Morska może zaoferować turystom na długi weekend listopadowy?

Kurorty letniskowe nad morzem największą popularnością cieszą się w sezonie wakacyjnym, a ogólnie ludzie odwiedzają nadmorskie miejscowości najczęściej pomiędzy początkiem maja a koniec września. Co może zatem przyciągnąć na wybrzeże w długi weekend listopadowy, kiedy pogoda już nie sprzyja plażowaniu? Przede wszystkim święty spokój - lecz w przypadku Krynicy Morskiej nie będzie to jedyny walor turystyczny w rzeczonym okresie.

Upraszczając mocno pewne kwestie: podstawowym czynnikiem, który motywuje do takich wyjazdów, będzie chęć odcięcia się od typowych ostatnimi czasy dla obchodów Święta Niepodległości w Polsce politycznych awantur. Lepiej odpocząć nad morzem niż strzępić sobie niepotrzebnie nerwy. Spędzenie weekendu listopadowego w Krynicy Morskiej z pewnością wyjdzie na zdrowie. Również z uwagi na korzystne dla organizmu właściwości mikroklimatu, z bogatym składem mineralnym (jod i inne przydatne rzeczy) na czele. Długi spacer wzdłuż plaży to zawsze bardzo dobry pomysł. Tylko że zamiast sandałów i kąpielowych ciuchów, potrzebne będą szczelne, ciepłe kurtki, czapki i solidne buty.

Przy okazji takiej wycieczki warto uważnie rozglądać się dookoła. Jesień na Bałtyku to na dobrą sprawę sezon sztormowy, zaś wschód polskiego wybrzeża znany jest z wyjątkowej obfitości bursztynów. Dodając te dwie rzeczy do siebie, bardzo łatwo wywnioskować iż jedną z największych atrakcji Krynicy Morskiej na długi weekend w listopadzie będzie poszukiwanie i zbieranie kawałków zastygłej przed milionami lat żywicy. I nie trzeba wcale zabierać ze sobą nad morze sprzętu profesjonalnego poławiacza. Wystarczy mieć oczy szeroko otwarte, nie spieszyć się, trochę pogrzebać w piasku.

Krynica Morska może się również poszczycić wielkimi atutami krajobrazowo-przyrodniczymi. Na całej Mierzei Wiślanej utworzono szereg rezerwatów, a liczne szlaki piesze i trasy rowerowe pozwalają dotrzeć do kilku świetnych punktów widokowych. Na przykład Wielbłądziego Garbu albo Góry Pirata. A jako że stosunkowo niewiele osób poważnie zastanawia się poważnie nad weekendem listopadowym nad morzem, tym wszystkim można się cieszyć w kameralnej, niezwykle przyjemnej atmosferze. O miejsce do nocowania również powinno być o niebo łatwiej niż w szczycie sezonu turystycznego. Do tego znacznie, znacznie taniej.

Galeria
Dodano: 2017-10-06 09:52:00

Komentarze (1)
Anonim
6.10.2017 11:29

Krynica Morska to niewątpliwie atrakcyjna turystycznie miejscowość, z niezwykle urokliwymi pejzażami. Ale żeby wyjeżdżać tam, na dosłownie przeciwległy kraniec kraju na parę dni weekendu listopadowego, jakoś nigdy nie przeszło mi przez myśl. Ktoś powie mi z czystym sumieniem, że rzeczywiście dużo tracę?!?

Dodaj komentarz