14 niezłych pretekstów na wypad do Krynicy Morskiej nad Bałtyk

Położone w całości na Mierzei Wiślanej miasto - swoją drogą jedyne takie w Polsce - kojarzy się przede wszystkim z polsko-rosyjską granicą i podnoszonym co jakiś czas przez polityków i media brakiem portu / dostępu do otwartego morza dla statków. Zanim jednak kwestia przekopu mierzei znajdzie swój finał i zmieni ten rejon kraju nie do poznania, zajmijmy się aktualnymi walorami turystycznymi, jakimi Krynica Morska zachęca wczasowiczów do przyjazdu na mnóstwo najróżniejszych okazji.

Weekend we dwoje w Krynicy Morskiej - oferta stworzona specjalnie z myślą o porach, szukających magicznego miejsca na czas przeznaczony tylko dla siebie. Propozycje na romantyczny weekend we dwoje posiada znaczna część obiektów noclegowo-turystycznych z Krynicy Morskiej. Dzięki takim pakietom zakochani mogą liczyć nie tylko na okoliczne atrakcje z plażą i rejsami wycieczkowymi po Zalewie Wiślanym na czele, ale też coś ekstra. Te dodatki do weekendu we dwoje najczęściej przybierają formę butelki szampana, zabiegów w SPA, okolicznościowej kolacji przy świecach itd. itp.

Odnowa biologiczna w Krynicy Morskiej - specjalność zakładu w miejscowych ośrodkach ze strefą SPA & Wellness. Krynica Morska nie jest typowym (ani żadnym innym) uzdrowiskiem, ale w paru miejscach odnowa biologiczna stoi na bardzo dobrym, możliwe nawet że najwyższym osiągalnym w takich warunkach rozwoju poziomie. Warto spróbować oferowanych zabiegów na własnej skórze, żeby się o tym przekonać. Profesjonalna odnowa biologiczna w Krynicy Morskiej jest w stanie sprawić, że goście poczują się jak ładnych kilka lat młodsi.

Sylwester w Krynicy Morskiej - wystrzałowa zabawa połączona z noworocznym turnusem nad morzem. Wprawdzie do Krynicy Morskiej na sylwestra raczej nie zjeżdżają wielkie gwiazdy muzyki, ale wobec dostępnych na Nowy Rok atrakcji brak dużych koncertów sylwestrowych w plenerze to mały pikuś. Krynica Morska zapewnia wprost fantastyczne warunki do tego, aby dojść w pełni do siebie i zrelaksować się po udanym sylwestrze np. spacerując po plaży albo w okolicznych lasach, objętych ochroną rezerwaty przyrody i z kilkoma świetnymi punktami widokowymi. Jeden wojskowy suchar na koniec: byle nie pomylić sylwestrowych fajerwerków z ciężkim ostrzałem zza wschodniej granicy, a wszystko będzie w jak najlepszym porządku.

Boże Narodzenie w Krynicy Morskiej - czyli jak połączyć potrzebę rodzinnie udanych świąt z jakże potrzebnym w takim okresie wypoczynkiem. Odwiedzając Krynicą Morską razem z najbliższymi na święta Bożego Narodzenia można zapewnić i stosowną oprawę (uroczysta wigilia i te sprawy),jednocześnie nie przemęczając się w trakcie przygotowań. Wolny czas można przeznaczyć chociażby na spacery po plaży, wspólne poszukiwania bursztynu (które znacznie łatwiej znaleźć zaraz po częstszych zimą i jesienią sztormach). Boże Narodzenie w Krynicy Morskiej to z pewnością na tyle solidna propozycja, żeby rozważać ją jak najbardziej na poważnie.

Andrzejki w Krynicy Morskiej - czyli jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Podstawowym daniem dla przyjezdnych na andrzejkowym turnusie będzie niewątpliwie sama Krynica Morska. Nadmorskie położenie, świetne widoki z latarni morskiej, bursztyn wręcz zalewający miejscowe plaże w listopadzie… Andrzejki, a raczej andrzejkowe imprezy, będą taką słodką wisienką na torcie. Można bowiem w ciemno zakładać, że to nie wróżby i dyskoteki stanowią najsilniejszy magnes, a sama perspektywa kilku dni wypoczynku w pięknej, nad wyraz klimatycznej Krynicy Morskiej.

Boże Ciało w Krynicy Morskiej - można się nastawiać równie optymistycznie jak na pełnię lata. Święto Bożego Ciała i związany z nim długi weekend przypadają w takim okresie, kiedy pogoda jest już ładna, właściwie wszystkie atrakcje w Krynicy Morskiej są już dostępne, a jeszcze nie ma aż takiego tłoku. Całkiem kusząca perspektywa, nieprawdaż? Krynica Morska jest w stanie zaoferować wczasowiczom na Boże Ciało m.in. wspaniałe plaże, punkty widokowe Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, port ze statkami wycieczkowymi kursującymi po zalewie, park linowy… jest z czego wybierać.

Weekend majowy w Krynicy Morskiej - majówka nad morzem w całkiem przyjemnym i zapewniającym sporo atrakcji wydaniu. Krynica Morska wraz z początkiem maja właściwie inauguruje duży sezon turystyczny, co widać choćby po zagęszczeniu rozmaitych imprez, festynów i podobnych wydarzeń. Rzecz jasna w trakcie odpoczynku na długi weekend majowy równie dobrze można się tym zupełnie nie przejmować, a skoncentrować się na plażowaniu, wycieczkach po pięknej okolicy, uprawianiu sportu w szczególnie sprzyjających zdrowiu okolicznościach przyrody i innych aktywnościach, jakie są dostępne w Krynicy Morskiej w maju.

Wielkanoc w Krynicy Morskiej - święta skoncentrowane na odpoczynku zamiast szykowaniu ton jedzenia, które trzeba będzie dojadać jeszcze przez kilka kolejnych tygodni. Wielkanocny wyjazd do Krynicy Morskiej spodoba się tym wszystkim, którzy wiecznie nie mają czasu i po prostu muszą w końcu się wyluzować, odprężyć, przestać przejmować się zobowiązaniami wynikającymi z rodzinnych tradycji. Taka mała odmiana bardzo dobrze wyjdzie na zdrowie, a w temacie relaksu Krynica Morska stanowi doskonały wybór. Na Wielkanoc nic w tej kwestii się nie zmienia, a przez mniejszy ruch może być nawet przyjemniej niż w środku upalnego lata.

Walentynki w Krynicy Morskiej - małe co nieco dla zakochanych do szaleństwa, w końcu św. Walenty to patron chorych psychiczne. A już na poważnie, to Krynica Morska zapewnia parom na walentynki kilka wyjątkowych, budujących piękny nastrój rzeczy. Jedną z nich są przecudne, zachęcające do długich spacerów i trzymania się za ręce. Druga to walentynkowe pakiety specjalne z kuszącymi dodatkami (masaże i kąpiele, potańcówki, gry towarzyskie, butelka szampana w pokoju i co tam jeszcze przyda się zakochanym),jakie oferuje część obiektów noclegowych w Krynicy Morskiej.

Ferie zimowe w Krynicy Morskiej - kompletne przeciwieństwo szczytu sezonu nad morzem, w przypadku Krynicy Morskiej niemal tylko pod względem pogodowym. Bo jeśli chodzi o wachlarz dostępnych możliwości wypoczynku, ten w trakcie ferii zimowych pozostaje całkiem spory - choć znacząco inny. O plażowaniu, sportach wodnych i parkach linowych lepiej zapomnieć, ale można np. pochodzić po morskiej plaży w poszukiwaniu bursztynu (którego obfitość w Zatoce Gdańskiej zapewniają zimowe sztormy) czy wybrać się na parę wycieczek. W okolicach Krynicy Morskiej warto zobaczyć m.in. Muzeum Stutthof, wystawę Bursztynowa Komnata czy Muzeum Zalewu Wiślanego.

Dzień Kobiet w Krynicy Morskiej - która kobieta nie lubi zadbać o siebie, zrelaksować się i poczuć trochę jak księżniczka. Poniekąd takie właśnie wrażenia gwarantują wszystkim paniom okolicznościowe pakiety na Międzynarodowy Dzień Kobiet, oferowane przez branżę turystyczną z Krynicy Morskiej. Rzecz jasna tym najsilniejszym wabikiem, mającym przekonać do przyjazdu do konkretnego obiektu noclegowego, są przewidywane dodatki i ekstra atrakcje. Niby Krynica Morska sama w sobie ma parę mocnych atutów, ale w połączeniu z tymi wszystkimi zabiegami kosmetycznymi, programami artystycznymi, animacjami, praktycznymi prelekcjami itd. robi się pokusa zaiste nie do odparcia.

Wakacje w Krynicy Morskiej - to, co tygryski lubią najbardziej. Krynica Morska w szczycie sezonu wakacyjnego przemienia się z cokolwiek małej mieściny nad morzem w istną hydrę turystyki, gdzie na każdym rogu atakują wszelkiego typu atrakcje, zachęty i pokusy. W wakacje praktycznie co chwilę odbywa się Bursztynowe Lato, Dni Morza, Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu lub inna impreza, plaża kusi miękkim piaskiem i ciepłą wodą, Zalew Wiślany zachęca do spróbowania windsurfingu i innych sportów na wodzie, wieczorami warto przejść się po Krynicy Morskiej dla zabytkowej zabudowy albo wybrać się w wycieczkowy rejs, a może obejrzeć zachód słońca ze szczytu latarni morskiej… Na wakacjach po prostu nie sposób nawet pomyśleć o nudzie, tyle się wszędzie wokoło dzieje.

Jesień w Krynicy Morskiej - najlepiej naturalnie w wariancie “złota polska jesień”, lecz nawet przy mniej sprzyjającej pogodzie będzie to godna uwagi propozycja. Choćby ze względów ekonomicznych, gdyż jesienią po sezonie letnim w Krynicy Morskiej następuje zauważalna obniżka cen w kurorcie. Zjawisko dotyczy zarówno noclegów, jak też rozmaitych wejściówek. Nie mówiąc już o tym, że jesienią miasto jest znacznie mniej oblegane, więc Krynicę Morską i okolice można sobie obejrzeć zdecydowanie bardziej na spokojnie.

Weekend listopadowy w Krynicy Morskiej - interesujący koncept na nietypowe wykorzystanie listopadowych świąt. O ile na Wszystkich Świętych raczej niewiele osób zdecyduje się wyjechać nad morze do Krynicy Morskiej, tak długi weekend listopadowy na Święto Niepodległości ma znacznie szersze grono potencjalnych zwolenników. O opalanie się na plaży może być ciężko - plusowe temperatury rzędu 20℃ póki co w naszej strefie klimatycznej jesienią właściwie nie występują - ale o brak atrakcji nie ma się co martwić. Nie ma to jak rowerowe wycieczki po pięknej okolicy albo spacery wzdłuż brzegu i wdychanie jodu.

Galeria
Dodano: 2017-07-04 13:43:00

Komentarze (2)
Anonim
4.08.2017 13:25

Plaże Krynica Morska rzeczywiście ma pierwszorzędne, a widoczki zarówno nad Bałtykiem, jak i na cały Zalew Wiślany są takie, że nic tylko cykać zdjęcia. Jak dla mnie trochę szkoda zmarnowanego potencjału, bo czasami doskwiera brak jakiejś większej atrakcji w mieście, jakiegoś porządnego wesołego miasteczka, muzeum, czegokolwiek - jedna latarnia morska, parę punktów widokowych i port (a raczej porcik) to trochę mało. Byłem raz, nawet mi się podobało, ale jakoś nie czuję chęci do powrotu.

Anonim
3.10.2017 14:56

Ludzie przyjeżdżają do Krynicy Morskiej, oprócz wypoczynku, głównie po to, żeby zobaczyć Zalew Wiślany. Port nie jest za duży, a plaże są praktycznie wszędzie w nadmorskich miejscowościach. Może jak uda się wybudować kanał na Mierzei Wiślanej to Krynica Morska rozkwitnie i stanie się dużo ciekawszym miejscem na urlop.

Dodaj komentarz