Tratwy na Żuławach

Kajaki, żaglówki, motorówki, łodzie wiosłowe, rozmaite barki… na Żuławach interesujących możliwości żeglarskich z pewnością nie brakuje. Tę wyliczankę należałoby uzupełnić o tratwy. Prawdopodobnie najwięcej tego rodzaju jednostek pływających cumuje w Rybinie - od prostych barek po prawdziwe pływające domki.

Do podstawowych zalet tratw należy fakt, że do pływania większością z nich (również tych z silnikami o niewielkiej mocy) nie są wymagane żadne uprawnienia czy patenty, a samo kierowanie jednostką należy do łatwych i przyjemnych - wyjaśnienie podstawowych zasad nawet totalnym żółtodziobom nigdy nie trwa zbyt długo.

Rejs tratwą to świetny pomysł, by niespiesznie poznać urodę regionu i zrobienie fantastycznych zdjęć. Albo wędkowania, ewentualnie błogiego leniuchowania. Na wyposażeniu przykładowej tratwy mogą też znajdować się miejsca do spania, kuchenka gazowa, grill czy w pełni komfortowa toaleta - a wszystko zmieści się na jednostce o wymiarach 6×2,5 m. Tyle w zupełności wystarczy, by móc poważnie myśleć o wielodniowej wyprawie po Żuławach.

Taka rozrywka wprawdzie nie należy do najtańszych, za to zapewnia doznania i wspomnienia absolutnie nieporównywalne z niczym innym. No, chyba że ktoś zbuduje sobie własną tratwę i to na niej przemierzy calutkie Żuławy wzdłuż i wszerz.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 3.09.2019 15:56

Fantastyczna sprawa taka wycieczka po Żuławach na tratwie, chcieliśmy w tym roku udać się do Rybin na taki rejsik jak byliśmy w Jantarze, ale nie starczyło nam niestety czasu. Myślę, że za rok nie popuszczę mężowi i wykupimy wyprawę!

Dodaj komentarz