Stadion beach soccera

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Piłka nożna rozgrywana na piasku zyskuje coraz większą popularność - zarówno wśród miłośników amatorskiego uprawiania sportu, jak też kibiców rozgrywek wyczynowców. Beach soccer nie doczekał się wpisania na listę sportów olimpijskich na igrzyska w Rio de Janeiro - a w Brazylii ta odmiana futbolu nie ustępuje wiele tej klasycznej - ale oficjalnie uznawany jest za pełnoprawną dyscyplinę dopiero od 1992 r.

Kto chciałby pograć na profesjonalnym boisku, z bramkami a nie plecakami czy parawanami w rolach słupków - znajdzie takie w Sztutowie. Nie na plaży, tylko przy “zwykłym” stadionie piłkarskim. Pole do gry jest pełnowymiarowe (37×28 m) i spełnia wszelkie wymogi. Tutaj piach jest wyjątkowo czysty, nie ma prawa trafić się twardy kamień, rozbita butelka czy inny typowo plażowy śmieć. Oryginalna jest “trybuna honorowa” stadionu, używana także jako scena oraz podium - to wyciągnięta na stały ląd barka.

Gospodarzem obiektu jest jeden z czołowych w kraju zespołów - wywalczył tytuły Mistrza Polski BSP w 2009 i 2010 roku - w plażowej piłce nożnej, Hemako Sztutowo. Grające drużyny w beach soccerze składają się z 5 piłkarzy (4 w polu + bramkarz),a mecz rozgrywa się w tercjach - trzy razy po 12 minut. To informacja dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w jakimś turnieju w Sztutowie. Lato obfituje w mniejsze i większe imprezy plażowej piłki nożnej.

Mini przewodnik

Prawdopodobnie jedno z najlepszych boisk do plażowej piłko nożnej na całym wybrzeżu. Pełnowymiarowe, z solidnymi bramkami, regularnie czyszczone i położone z dala od nadmorskiej plaży - co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort zawodników. W sam raz do tego, by pograć rekreacyjnie albo z większym zacięciem na jakimś turnieju beach soccera.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
4.09.2019 16:00

Bardzo fajna sprawa, mój syn jest fanem piłki nożnej, gra amatorsko w drużynie (całkiem nieźle sobie radzi) i podoba mu się taka forma rozgrywek. Beach soccer rządzi :)

Dodaj komentarz
Lokalizacja