Punkt widokowy Skarpa

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Punkt widokowy "Skarpa” to popularne w Krynicy miejsce do podziwiania widoków na Zalew Wiślany i Wysoczyznę Elbląską. Obszar ten jest znany z pięknych i unikalnych zarazem pejzaży, jakie dzięki "Skarpie" można tu obejrzeć.

Punkt widokowy znajduje się nad Zalewem Wiślanym, między Krynicą Morską a Piaskami, dokładnie 2 km przez Piaskami. Miejsce to jest nieustannie podmywane przez wody zalewu, co skutkuje z roku na rok obsuwaniem się i cofaniem skarpy w głąb lądu. Niektórzy przybywają tu jednak nie tylko dla podziwiania urokliwych panoram, ale także po to, by poobserwować pojawiające się tu ptaki, przede wszystkim powszechne tu kormorany i żurawie.

Mini przewodnik

Dzikie i naturalne miejsce, powstałe w wyniku niszczącej działalności wód Zalewu Wiślanego. Drzewa, które dziś znajdują się na krawędzi klifu, jeszcze kilkanaście lat temu stały spokojnie na pewnym i twardym gruncie. Ze “Skarpy” doskonale widać zalew oraz miejscowości na przeciwległym brzegu. W okolicy pojawiają się ptaki, m.in. żurawie, kormorany i orły.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja