Przystanie rybackie

W Piaskach są dwie takie - jedna nad Zalewem Wiślanym, formalnie traktowana jako basen nr III portu w Krynicy Morskiej, a druga to dzika przystań na nadmorskiej plaży, gdzie rybacy wyciągają swoje kutry na brzeg za pomocą specjalnej dalby wyciągowej.

Wszelako nie bardzo istnieje możliwość korzystania z tej drugiej bazy przez “zwykłych” miłośników żeglarstwa - cumowanie własnych jachtów w Piaskach tylko przy południowych brzegach. Tutejszy port posiada dwa baseny - wschodni i zachodni - przedzielone Pirsem Centralnym (głównym pomostem cumowniczym). Przystań może przyjąć od 10 do 16 prywatnych jednostek (choć ta liczba regularnie się zwiększa - ubywa rybackich kutrów). Niewielkich - średnia głębokość wynosi zaledwie pół metra, choć od czasu do czasu prowadzone są prace pogłębiające.

W 2015 roku zakończyły się poważne prace remontowe, dzięki którym port stał się zdecydowanie bezpieczniejszy niż wcześniej i wygląda jak nowy.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Gdyby na to odpowiednio spojrzeć - Piaski to dosłownie ostatnia bezpieczna przystań dla polskich jachtów oraz kutrów na wschodzie. Na plażach nad morzem pracuje mała dalba wyciągowa, wyciągająca łodzie na brzeg. Z kolei nad Zalewem Wiślanym funkcjonuje prawdziwy port - 2 baseny oddzielone pirsem. Tutaj też mogą zacumować płytko zanurzone jachty.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz