Przystanie rybackie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

W Piaskach są dwie takie - jedna nad Zalewem Wiślanym, formalnie traktowana jako basen nr III portu w Krynicy Morskiej, a druga to dzika przystań na nadmorskiej plaży, gdzie rybacy wyciągają swoje kutry na brzeg za pomocą specjalnej dalby wyciągowej.

Wszelako nie bardzo istnieje możliwość korzystania z tej drugiej bazy przez “zwykłych” miłośników żeglarstwa - cumowanie własnych jachtów w Piaskach tylko przy południowych brzegach. Tutejszy port posiada dwa baseny - wschodni i zachodni - przedzielone Pirsem Centralnym (głównym pomostem cumowniczym). Przystań może przyjąć od 10 do 16 prywatnych jednostek (choć ta liczba regularnie się zwiększa - ubywa rybackich kutrów). Niewielkich - średnia głębokość wynosi zaledwie pół metra, choć od czasu do czasu prowadzone są prace pogłębiające.

W 2015 roku zakończyły się poważne prace remontowe, dzięki którym port stał się zdecydowanie bezpieczniejszy niż wcześniej i wygląda jak nowy.

Mini przewodnik

Gdyby na to odpowiednio spojrzeć - Piaski to dosłownie ostatnia bezpieczna przystań dla polskich jachtów oraz kutrów na wschodzie. Na plażach nad morzem pracuje mała dalba wyciągowa, wyciągająca łodzie na brzeg. Z kolei nad Zalewem Wiślanym funkcjonuje prawdziwy port - 2 baseny oddzielone pirsem. Tutaj też mogą zacumować płytko zanurzone jachty.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja