Port

W skład Portu Krynica Morska wchodzą dwie niezależne przystanie: rybacka oraz jachtowo-pasażerska. Warto wspomnieć, iż port w Krynicy jest jednym z najważniejszych na Zalewie Wiślanym, będąc bazą jednocześnie dla floty żeglarskiej i białej floty.

Ruchem statków w przystaniach kieruje Bosmanat Portu, natomiast całą infrastrukturą portową administruje Urząd Morski w Gdyni.

Przystań jachtowo-pasażerska znajduje się we wschodniej części portu i podzielona jest pirsem pasażerskim. Do niego właśnie dobijają jednostki białej floty, wożące pasażerów, statki typu kontroler i pchacze. We wschodniej części tej przystani znajduje się nieczynne już nabrzeże jachtowe. Część z pirsu pasażerskiego przeznaczona jest też dla stałych rezydentów Jacht Klubu Krynica Morska i jednostek profesjonalnych. Przy pirsie 1 cumuje ponadto motorówka policyjna, kuter i jednostki korzystające ze slipu. Pirs 2 z kolei zarezerwowany jest do cumowania dla jachtów rezydenckich. Reszta miejsc basenu przystani należy do gościnnych jachtów.

Przystań rybacka obejmuje natomiast zachodni basen portu, przy ul. Bosmańskiej. Przystań ta ma charakter rybacki i jest dostępna wyłącznie dla rybaków. Tworzy ją prostokątny basen portowy pozbawiony falochronów, z betonowymi nabrzeżami.

Warto udać się więc na obserwowanie jachtów i statków zarówno tych już przypływających z wojaży, jak i tych dopiero wypływających.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz