Park Inwazja Owadów

Obowiązkowy punkt pobytu nad morzem w Jantarze dla wszystkich, którzy lubią wsadzać kij w mrowisko. Dosłownie. To wybitnie rodzinny park rozrywki, w którym oprócz dobrej zabawy można dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy o naszych małych, ziemskich kosmitach.

Co do wymiaru edukacyjnego - najwięcej można wynieść ze zwiedzania parku i tutejszego mini-muzeum razem z pasjonatem entomologii. Owady z najróżniejszych stron świata prezentowane są w gablotach, w formalinie oraz przez żywe okazy. Odważniejsi mogą wziąć je w ręce - żaden z udostępnianych w taki sposób gatunków nie jest szczególnie groźny dla zdrowia czy życia. Poza entomologią, istotnym tematem wykładu będzie recykling oraz inne formy ochrony przyrody.

Dla dzieci bezwzględnie ważniejsza będzie czysta frajda. Tę zapewnią modele owadów w gargantuicznej skali (wykonane z przetworzonych odpadów), 3 sprawnościowe tory przeszkód, seanse filmowe z zabawnymi animacjami o owadach czy wystawiany od czasu do czasu spektakl teatralny o jakże wymownym tytule “Dżastin Biebronka i Przyjaciele”. Dla grup zorganizowanych przewidziano dodatkowo warsztaty plastyczne. “Inwazję Owadów” można zakończyć wygraniem - bądź kupnem - niezwykłej pamiątki, np. kamienia z inkluzją.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz