Ośrodek Kultury Morskiej

Nowoczesne centrum edukacyjno-rozrywkowe Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, oddane do użytku w kwietniu 2012 roku. Ośrodek Kultury Morskiej powstał w bezpośrednim sąsiedztwie słynnego Żurawia - w sąsiedztwie zabytkowej zabudowy Starego Miasta niewątpliwie wyróżnia się bardziej współczesną, pełną efektownych przeszkleń architekturą.

Rzecz jasna największe atrakcje gdańskiego Ośrodka Kultury Morskiej dotyczą nie fasady budynku, a bogatej zawartości ekspozycji. Śmiało można zakładać, że zdecydowanie największą popularnością wśród gości cieszą się “Ludzie-Statki-Porty” - obszerna sala z wieloma interaktywnymi stanowiskami przybliżająca podstawowe zasady żeglugi oraz codzienną pracę w portach. Nie ma to jak zdalnie sterowane modele, batyskaf z wirtualną wycieczką po dnie oceanu czy prowadzenie akcji ratunkowej z kapitańskiego mostka.

Drugą podstawową wystawą w Ośrodku Kultury Morskiej są “Łodzie ludów świata”. Jak sama nazwa wskazuje, to interesujący zbiór rozmaitych jednostek pływających, zbudowanych w najróżniejszych zakątkach ziemi. Od weneckiej gondoli, przez samoańską łódź wiosłową, aż po kajak Eskimosów. Łącznie ponad 40 mniej bądź bardziej egzotycznych eksponatów - a na dokładkę multimedialne materiały dokumentalne oraz tablice edukacyjne z opisami.

Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku prowadzi także zajęcia dla grup zorganizowanych, posiada też przestrzeń na cyklicznie zmieniające się wystawy czasowe. Ponadto w siedzibie OKM znajdują się jeszcze restauracja i sala konferencyjna.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 26.08.2019 15:03

Byłam na zajęciach w Ośrodku Kultury Morskiej jakiś... rok temu. Bardzo ciekawe, lubię Gdańsk, piękne miasto.

Dodaj komentarz